Haber

Mustafa Adıgüzel: Fındıkta Sarayın Desteklediği Uluslararası Eşkıya ve Tefecilere Son Vereceğiz

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, piyasada kilosu 63 liradan satılan fındığın Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 58 ve 61 liradan satılması kararını eleştirdi. Adıgüzel, “Peki bu saray operasyonu kimin hesabına yapıldı? Milletin hesabına değil, Ferrero’nun, tefecilerin, yabancı kartellerin hesabına oldu. Erdoğan’ın işin başında 53 lira açıklamasına rağmen” dedi. Fındık bu sezon ilk darbeyi savuşturdu.”Bu TMO eliyle yapılan ikinci darbedir. Fındıkta sarayın desteklediği uluslararası eşkıyalara ve tefecilere son vereceğiz” dedi.

Mustafa Adıgüzel, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, TMO’nun fındığı piyasa fiyatının altında satma kararına tepki gösterdi. Adıgüzel dedi ki:

“TMO dün sabah saatlerinde piyasanın altından satış kararı alarak yükselen fındık fiyatlarına müdahale etti. Merkez Bankası döviz satışı yaparak döviz artışına müdahale ettiği gibi, TMO da 63 lira olan fındığı satış kararı aldı. Fındık fiyatını bloke etmek için 58 ve 61 lira olan “Fındıkta bir anda 5 lira indirim yapıldı. Türkiye bir günde 1.5-2 milyar çöpe gitti. Peki bu saray operasyonunda bu kimin hesabına yapılmıştır? Milletin iyiliği için değil, Ferrero’nun, tefecilerin, yabancı kartellerin hesabınaydı. Dönemin başında Erdoğan. 53 lira açıklamasına rağmen fındık bu ilk darbeyi savuşturdu ve bu atılım TMO eliyle ikinci darbe olurken, önerdiğimiz 70 lira da aksatmadan ilerliyor. Fındıkta sarayın desteklediği uluslararası eşkıya ve tefeci düzenine son vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu