Haber

“Aile Okulu Projesi” kapsamında Edirne’de 4.495 veliye eğitim verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Edirne’de yürüttüğü “Aile Okulu Projesi” kapsamında 4.495 veliye eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Aile Okulu Projesi” gençlerin emeğini gözler önüne seriyor. , çocuklar, anne babalar topluma faydalı bireyler olmak. amaçlanmıştır.

Edirne’de ebeveynlerin aile içindeki sorunlarla başa çıkma güçlerini artırmak amacıyla “Çatışma ve stres yönetimi” projesi kapsamında, gerçek hayatta anne-baba ve çocukların internete sadakatle nasıl bağlanabilecekleri konusunda “Bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı” sosyal hayatlarını etkilemeden, zararlı alışkanlıklarla baş etmelerini sağlar. Bedenen ve ruhen sağlıklı bir yaşama yön verebilmek için “Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri verildi.

Okullarda gerçekleştirilen eğitimlerde velilerin öğrencilerle sağlıklı bağlar kurmalarını sağlamak ve çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek amacıyla “Sağlıklı beslenme, fiziksel aktiviteler” dersi de velilere aktarılmıştır.

Proje kapsamında il genelinde eğitici eğitimi alan 225 öğretmen tarafından 4.495 veliye eğitim verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu