Haber

Ağrı’da 570 köylü oy kullanmama kararı aldı, Kılıçdaroğlu söz verdi

Berrin Çelik

AĞRI –Ağrı’da seçim sürecini ve güvenliği izlemek üzere görevlendirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seçim Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, dün akşam saatlerinde Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine gitti.

Eleşkirt’te 570 köylü, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile valilik arasında konuşulan köy giriş kavşağının yıllardır yapılmaması üzerine seçimde oy kullanmama kararı aldıklarını söyledi.

ELEŞKİRT KAVŞAĞI CHP’NİN GÜNDEMİNDE

Bugün sabah saatlerinde yeniden Eleşkirt’e giden Yıldırım Kaya, köylüler ve köy muhtarı Ömer Kahraman ile görüştü. Kaya, köy giriş kavşağının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay’ın da gündeminde olduğunu bildirdi. Hem İmamoğlu’nun hem de Engin Altay’ın sözlerini ‘Kazansak da kazanmasak da bu yolu bu hale getireceğiz’ şeklinde köylülere iletti.

KILIÇDAROĞLU: BU SORUNU ÇÖZMEK BİZİM BORÇUMUZ

Yıldırım, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na köylülerin oy kullanmama kararını bildirdi. Kılıçdaroğlu, köy muhtarı ile telefon görüşmesi yaptı. Kılıçdaroğlu görüşmede şunları aktardı: “Cumhurbaşkanı seçilirsem mutlaka bu köyün ihtiyaçlarını gidereceğim. Oy verin ya da vermeyin, mesele bize oy verip vermemeniz değil. Şimdiye kadar bu köyün sorunu çözülmediyse çözmek bizim görevimizdir.”

YILDIRIM: OY VER

Köylülere haklı olduklarını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Tabii sizin, kararınıza saygı duyuyorum. Demokrasiye, devlete olan inancınızı kaybetmemeniz için size yalvarmak için buradayım. Kadınlarımız ve gençlerimizle birlikte gidelim, elimizi vicdanımıza koyarak oyumuzu verelim. Seçilsek de seçilmesek de bu söz bizim onurumuzdur. yerine getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu