Haber

111 bin lise öğrencisi aynı anda sınava girdi

Ortaokul öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kitap Kurdu Yarışması’nın bu yıl 5’incisi düzenlendi. Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen yarış, 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında Atatürk Kültür Merkezi’nde başlatıldı.

KENDİ REKORUNU KIRDI!

Geçen yıl 40 bin katılımcıya ulaşan yarış, bu yıl 111 bin 505 öğrenciye ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Birinci ortaokul yaş skalasına hitap eden yarışta bugün ortaokul öğrencileri 100 soruluk sınavda ter döktü.

Türkiye Gençlik Vakfı Lideri İbrahim Beşinci: “Ortaokullu kardeşlerimiz büyük bir özveri göstererek Kitap Kurdu Yarışmamızın kitaplarını dikkatle okudular. Sınava girip derece alan gençlerin ödüllerini alma zamanı. Bizim için en büyük ödül; Kitap okuma alışkanlığı kazanmış gençleri görmektir. Bugün sınava giren onbinlerce gencimizle gurur duyuyoruz” dedi.

MUHARRİRLER KALİTELİ KİTAPLAR

Yarışma kitapları; Edebiyat, tarih, bilim-teknoloji, değer eğitimi, fantezi-kurgu ve klasiklerden oluşan çok yönlü bir okuma listesine sahiptir. İki farklı kategoride 10 kitaptan oluşan listede yazarlar da dikkat çekiyor. Mahmut Öztürk, Metin Özdamarlar, Mehmet Yaşar, Tuğba Coşkuner, Feyza Şahin, Alara Uçar, Sema Çelem, Şeyma Karagöl, Yücel Öztürk hakkında yazılan kitaplar çocuk kitapları alanında yeni ve başarılı çalışmalara imza atan isimlerden oluşuyor.

KİTAP KURDU ÖDÜL VERİLECEK

“tugva.org” üzerinden yarışmaya başvuran ortaokul öğrencileri, sınıf seviyelerine göre belirlenen kitapları okudu. Sınav maratonunu tamamlayan öğrenciler arasında Balkan tipi 1.’si (ailesinden 2 kişi ile birlikte) + Ipad Pro, 2.’si Ipad Pro, 3.’sü elektrikli scooter ve daha birçok ödül sahiplerine takdim edilecek.

gelendosthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu